Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Zima se blíží

Zima se blížíRozhodl jsem se, že využiji ještě pár posledních „kloudných“ dní a vyrazím na řeku. Jedu do míst, kde doufám alespoň v minimální aktivitu ryb. Výhled počasí slibuje v druhé polovině týdne razantní nástup zimy a tak se rozhoduji vyrazit již od pondělí s tím, že pokud půjde vše jak má, tak zůstanu na místě do neděle.

Přípravy začaly výběrem nástrah, tak jak to dělám před každou vícedenní výpravou. Nebudu potřebovat velké množství krmení. Spíše se zaměřuji na produkty, s kterými dosáhnu nejvyšší možné atraktivity nástrah. Předpokládám, že voda je již dost studená a tak chci využít naplno všechny dostupné zbraně. V tomto pozdním podzimu mi již nejde o velikost ryb, ale chci si prostě dobře zachytat, jelikož nevím, zda nejsem letos u vody s „kapráky“ třeba naposledy. Jelikož zas nechci vozit zbytečné množství krmení, které bych ani nespotřeboval a zůstalo by mi pak doma ležet až do jara ladem. Rozhoduji se pro osvědčené tři druhy boilies, které jsem si v posledních týdnech oblíbil.

Jelikož jsem o víkendu stihl povinnosti rychleji, než bylo očekáváno, vyrážím už večer směr vytipované místo. Po příjezdu a vybalení rychle stražím pruty. Ke každé nástraze obalené v příslušné boilies pastě přikládám PVA punčošku s boostrovanými peletami a kousky boilies. Jedno místo prohazuji i method-mixovými koulemi s příměsí nakrájeného boilies. Aby mi mix nerozpouštěl PVA a mohl jsem ho tedy později používat i k nástraze, rozmíchávám směs s boostrem a jen velmi malým množstvím vody.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a zhruba po hodině lovu se již fotím s prvním menším kaprem. Zachutnal mu Krab s pastou a tak prut rychle posílám do stejných míst. Nad ránem se mi pak ještě povedl jeden kapřík kolem 10kg opět na tento prut s Krabem.

Ráno silně fouká studený vítr od jihu a to nevěstí nic dobrého. Podle předpokladů ryby úplně ztratily zájem o mnou předkládané nástrahy a tak celý den sedím a čekám na změnu. Ta přichází večer a další ráno se aktivita ryb začíná trochu zvedat. Konečně se probudil prut se Spearmintem a hned z toho byl krásně stavěný kapr s váhou 12,6kg, který neodolal kombinaci jedné kuličky 18mm v těstě a půlky pop-up stejné příchutě. Další záběry následovaly a střídavě se mi rozjížděly pruty jak na Spearmint, tak Kraba. Většina ryb byla menší váhové kategorie do osmi kil, ale v počtu cca.6 záběrů za den mi to vynahradily a navíc jak jsem již psal, v tomto ročním období se každý kapr počítá.

Bohužel další den nad ránem zjišťuji, že večer musím balit a tak se snažím vychutnat si poslední den u vody. Je bezvětří a všechno je zahaleno do podzimního oparu. Vařím si kafe a v tom slyším sladký zvuk hlásiče. Akce je tu. Dobíhám prut a cítím odpor na druhé straně. Prut na Kraba nezklamal a hned ráno zařídil dalšího kapra kolem deseti kil. Během dne jsem ulovil dalších zhruba sedm kaprů, kde největší byl kolem jedenácti kilo. Večer, když se setmělo a aktivita ryb klesla k nule, balím a spokojen s výsledkem výpravy jedu domů.

 

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 4.12.2012 22:15 | 
Přečteno: 2705x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.