Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Týden na přehradě

Týden na přehraděLetos se většinu sezony věnuji říčnímu rybolovu a tak jsem neodolal pozvání Petra Pudila na společný rybolov na jedné z přehrad vltavské kaskády. Na vytipované místo jsme se s pomocí člunu přestěhovali již se západem slunce, a proto bylo vybalení a první zakrmení ve svižném tempu.

Rozhodli jsme se lovit na tři bójky, kdy prostřední byla společná. Strategicky jsme je rozmístili na hloubky 6, 8 a 10m. Pro první zakrmení jsme ke každé bójce použili zhruba 2kg převážně rozkrájených koulí. Již první večer se dostavily záběry od cejnů a tak jsme si slibovali slušnou rybí aktivitu.

Bohužel další den a půl jsme si na rybu nesáhli. Po stabilním krmení se třetí ráno z hloubky 10m ozval hlásič a po celkem slušném boji jsem vytáhl prvního kapra výpravy a hned pěkného šupináče s váhou zhruba 11 – 12kg, který neodolal novince „Krab“. Udělali jsme rychlou fotku a kapřík si bez vážení plaval dál. Další záběry přišly až na večer toho dne a to od menších kaprů. Postupně začínaly fungovat bójky umístěné na mělčích partiích zhruba ve střídavém tempu. Během výpravy se nám nepodařilo vysledovat, která bójka by byla výrazně úspěšnější a tak jsme v započaté taktice pokračovali téměř až do konce výpravy.

Prakticky každý den záběrů přibývalo a zhruba ve středu jsme se dostali až na cca. 20 kaprů s průměrnou váhou kolem 6ti kil denně. Nejlépe nám fungovaly nástrahy obalené v boilies pastě z nichž jednoznačně vybočovaly montáže s jednou 18mm velkou kuličkou Kraba obalenou v těstě Krab. Tato kombinace nám přinesla nejvíce zdolaných ryb. Dobře fungoval ovšem i Stinky ve stejnojmenném těstě a Salmon s těstem Salmon Infinity.

Na poslední dva dny jsme změnily trochu taktiku ve snaze o „vyselektování“ menších ryb. Změna spočívala v částečném vysazení boilies past a snížení množství krmení. Opravdu se nám podařilo zvýšit počet větších ryb při snížení počtu záběrů, ovšem stále lépe „chytaly“ pruty s boilies pastami. Výpravu hodnotím pozitivně a svojí premiéru na této přehradě jsem si velice užil. Kapři nás parádně zaměstnávali a díky pravidelnému krmení se dobře dařilo je udržet na našich lovných místech. Pasty nám potom pomohly kapry i úspěšně odchytávat. Během tohoto týdne jsme dohromady s Petrem zdolali na padesát kaprů s průměrnou váhou kolem šesti kil a několik trochu lepších

 

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 14.11.2012 19:22 | 
Přečteno: 2776x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.