Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Tři noci na řece

Tři noci na řeceVydal jsem se opět na řeku a vybral si, z předešlé „jednonočky“, úspěšné místo v nadjezí. Před odjezdem k vodě jsem zjistil, že se má rapidně změnit počasí a to v těchto místech nikdy nevěstí nic dobrého. Mojí největší nadějí byla hned první noc před slibovaným ochlazením.

Odpoledne po příjezdu k vodě a vybalení všeho potřebného i nepotřebného jsem si zalil boilies řady basic na masové bázi boosterem Stinky. Toto boilies jsem po celou výpravu používal ke krmení prutu, na který bylo straženo stejnojmenné boilies. Pro krmení druhého prutu s boilies Salmon Infinity jsem používal boilies basic na kořeněné bázi zalité boosterem Salmon Infinity. Jak se ukázalo, tak tyto boilies díky své struktuře velice dobře přijímají tekuté složky a tak je možno je používat již několik málo hodin po zalití.

Pruty jsem nahazoval díky přípravám až těsně před setměním a ke každému jsem kobrou dopravil několik hrstí příslušného basic boilies, dále jsem na pruty umístil na PVA šňůrce pouze jednu rozpůlenou kuličku příslušné příchutě „proti zamotání“ a kobrou do okolí rozstřílel cca. 10 stejných kuliček boilies.

První noc jsem zdolal jednoho kapra menší váhové kategorie na boilies Stinky a o jednu větší rybu na Salmona bohužel přišel ve všudypřítomných vázkách, které v těchto místech lov velice stěžují. Druhý den začalo již nad ránem pršet a přišlo i slíbené ochlazení. Během ranních hodin se mi povedl ještě jeden kapřík a dále se celý den i nadešlá noc nesly ve znamení nehorázné smůly, kdy jsem postupně neproměnil kolem šesti záběrů od kaprů díky vázkám a taky pár ryb vyřezal. Po změně montáží a přechodu na odpadávací olova v kombinaci s přitaženou brzdou jsem docílil menší ztrátovosti ryb. Bohužel změna počasí byla na aktivitě ryb hodně znát. Z mého, ale i jiných úseků řeky se ke mně donášely zprávy, jak nikdo nechytá a většina rybářů byla dokonce od změny počasí zcela bez jediného záběru. Já jsem si na počet záběrů a nyní již i vytažených ryb nemohl stěžovat. Bohužel jediné co mě trápilo, byla velikost ryb. Poslední noc jsem vytáhl ještě alespoň jednoho menšího kapříka na boilies Salmon Infinity. Většina záběrů chodila na boilies Stinky, ale i Salmon se činil a nebyl o moc pozadu.

Za Mafáky a  Infinity team

Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 9.9.2012 19:58 | 
Přečteno: 3476x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.