Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Stinkojízda pokračuje

Stinkojízda pokračujeTento víkend jsem bohužel neměl příliš času na kapry a tak jsem se musel spokojit jen se dvěma „přesnočkama“. Rozhodl jsem se, že vzhledem k rostoucí vytíženosti řeky a obsazenosti mojich oblíbených míst vyzkouším něco nového. Vyrazil jsem tedy na již dříve vytipované místo, kde zjevně letos ještě nikdo nechytal.

V rámci RŘ jsem si prošlápl dvě místečka pro umístění prutů a vidličkou trochu pokosil rostoucí travní porost, alespoň kolem brolly. Toto opatření bylo nezbytné, jelikož všude bylo neuvěřitelné množství klíšťat, které spolehlivě posbíral můj parťák pes Peggyna (tímto bych jí rád poděkoval za ochotucheeky ).

První prut jsem umisťoval těsně pod břeh (cca.5m) k větvím keře naklánějící se k vodní hladině. V tomto místě se dělaly menší „vracáky“ a čekal jsem zde tedy kapří přítomnost. Druhý prut jsem umístil podél volného břehu malinko dál od břehu (co mi proud umožňoval). Na obě udice jsem dal delší kombinované návazce cca. 40cm z fluorocarbonu a měkké šňůrky. Jako nástrahu jsem použil mého oblíbence Stinkyho od Infinity Baits, tentokrát v kombinaci s fluoro plovoucí nuggetou Ananas/butyric acid. Obě místa jsem prokrmil cca. 0,5kg 18mm boilies Stinky a Monster Krab.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a asi po dvou hodinách jsem již zdolával cca. 7kg těžkého lysce. V proudu bylo každé zdolávání požitkem a záběry „na blízko“ doslova brutální. Večer jsem pak na tento prut vytáhl ještě dalšího dlouhého říčního kapra s váhou parádních 13kg. Tato ryba mi udělala neskutečnou radost a jsem na ni, při těchto podmínkách, opravdu hrdý. Ráno se mi pak povedlo chytit ještě dalšího kapra lehce nad deset kilogramů a pár menších kolem osmi kil. Kolem desáté hodiny jsem musel jet pracovat, ale nedalo mi to a večer jsem se na místo činu opět vrátil. Asi po hodině lovu jsem už tahal dalšího kapra. Tentokrát Stinky s nuggetou zachutnal statnému lysci 10kg, který se rozhodl, že zadarmo ho z vody nedostanu. Nastalo tak dlouhé přetahování, kdy jsem měl chvílemi pocit, že se snažím dobrzdit parní lokomotivu, to když se mi kapr opřel plnou silou do proudu. Naštěstí vše dopadlo dobře a mohl jsem si udělat pěknou fotku s tímto krásným kaprem. Během večera a rána jsem pak měl ještě několik záběrů od kaprů do 9kg, ale chytání jsem si neskutečně užil. Kapři brali vždy zhruba do dvou hodin od nahození a po každé rybě jsem dokrmil hrstí rozpůleného boilies Stinky, které jsem musel házet značně proti proudu, aby se usadilo kolem montáže.

Všechny záběr jsem měl od keře nad vodní hladinou. Výzvou pro příště je pro mě tedy udělat záběr i na druhý prut z otevřené vody. Tento víkend se mi povedlo ulovit během dvou vycházek 9 kaprů, z nichž největší měl 13kg. Považuji to tak za letos nejpovedenější vycházky a všichni kapři mi udělali velkou radost, jelikož jsem takový úspěch absolutně nečekal. Těším se, až se k vodě dostanu zas a snad si budu moct opět zatahat alespoň jednoho z místních mohykánů.   

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

Vydáno: 2.5.2013 7:58 | 
Přečteno: 2584x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.