Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Řeka z 29.8. na 30.8.2012

Řeka z 29.8. na 30.8.2012Pro “jednonoční“ vycházku jsem si vybral místo na mé oblíbené řece. Na tomto místě nejsou sice tak časté záběry jako jinde, ale jelikož tu není příliš aktivní bílá ryba, je možno plně využít výhod atraktivních nástrah jakými je například můj oblíbenec Stinky a tím donutit i méně aktivní kapry k záběru.

Taktika pro tuto noc byla jasná, nahodil jsem montáž s jednou kuličkou Stinkyho pod háčkem a dvěma kuličkami na PVA šňůrce na vytipované místo. Jak je u Stinkyho zvykem, netrvalo dlouho a přišel první záběr.

Nakonec se mi povedly dva záběry od kapra, bohužel jeden skončil ve vázce a po chvíli se ryba vyřízla. Druhý záběr byl však již úspěšný a na podložku se podíval hezky stavěný šupík 12,2kg, který potvrdil, že pokud najdeme místo, kde není vysoká aktivita bílé ryby, ale kapři jím projíždí. Vysoce atraktivní nástraha se mění ve velice mocnou zbraň a je s ní možno docílit záběru i od větších ryb, které zde v tomto období jsou jen obtížně chytitelné a to i bez dlouhodobých krmných kapaní. 

 

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 30.8.2012 17:05 | 
Přečteno: 2999x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.