Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

První cesta za kapříky 2011

První cesta za kapříky 2011Asi jako každý i já již zimu nemohu vydržet a víc než nad každodenními povinnostmi přemýšlím, kdy už ledy povolí, voda opadne a sluníčko trochu prohřeje krajinu. Přesně taková alespoň chvilková situace nastala a tak jsme s kamarádem Ondrou vyrazili na obhlídku oblíbených revírů.

Labe bylo hodně rozvodněné, ale i tak se nám podařilo najít místo v jednom ze slepých ramen, kde by chytat šlo. Poté jsme ještě jeli okouknout jeden revír místního významu. Naše radost byla veliká, když jsme zjistili, že ledy povolily a vodní plocha je natolik velká, že se nechá již krásně chytat. Dokonce jsme viděli u hladiny čilý ruch a větší víry prozrazovaly přítomnost kaprů.

Druhý den jsme v devět hodin už nakládali věci do auta a vyráželi na jednodenní „vycházku" k vodě. Byl krásný, teplý slunečný den a jediné co jsme postrádali, byla zeleň kolem nás. Ovšem na to jsme velice rychle zapomněli. Neočekávali jsme velkou aktivitu ryb a spíše jsme počítali, že to bude příjemný relax a možná se dočkáme i nějakého záběru od karase, cejna či plotice. Stejně jsme oba, ale uvnitř doufali v pěkný záběr od kapra. Tentokrát jsem nechal „kapráky" doma a do takto studené vody nasadil feeder. Krmítkovou směs jsem zvolil hodně atraktivní a namíchal ji 50/50 z feedrového krmení a method-mixu. Vedle jsem si v troše vody smíchal, esenci jahoda, CSL a suchý česnek. Spojením jsem připravil poměrně suché krmení, které se rychle rozpouštělo. Jako nástrahu jsem zvolil kukuřici z plechovky a pop-up ananas obojí na vlasové montáži.

Vše bylo tedy připraveno a byl čas pro první letošní nához. Jaké bylo moje překvapení, když se po pár minutách špička začala chvět. Bohužel zásek byl do prázdna. Mezitím nahodil i Ondra a během chviličky mi sděluje, že mu tam taky něco „drbe". Uplynulo pár minut a moje špička se prudce ohnula, zásek, tah a ryba sedí. Hned mi bylo jasné, že cejn, nebo karas to nebude. Po chvilce zdolávání jsem vytáhl malého kapříka kolem 50cm, ale radost byla veliká. „První letošní kapřík a hned tak brzo na začátku roku, paráda". Celkem jsme s Ondrou vytáhli 18 kapříků a překvapivě byli dost bojovní. Záběry až na několik výjimek, byly podle očekávání velice opatrné. Nejvíce se mi osvědčila kombinace jednoho zrnka kukuřice nadlehčená půlkou popinky. Volba feedrového prutu se v tomto období vyplatila. Byl to krásně strávený den u vody a perfektní zahájení sezony.

Petrův zdar

Vydáno: 19.1.2011 14:44 | 
Přečteno: 3180x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.