Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Povedený víkend

Povedený víkendPo čtrnácti dnech, které jsme s Mikym nedávno strávili na řece, jsme vyrazili na další výpravu opět na řeku. Tentokrát jsme však na ulovení pěkných ryb měli podstatně méně času a to jen víkend. V pátek večer jsme už oba seděli u kafe a krčili se pod deštníkem, jelikož jemně, ale zato vytrvale pršelo.

První záběry na sebe nenechaly dlouho čekat a již po zhruba 20 min. od nahození, jsem zdolával prvního kapra, který sezobnul novinku pro příští rok Krab. Toto boilies bylo „vymazleno“ k dokonalosti a opravdu mě baví. Další záběr měl Miky, když mi šel kapra podebrat, ale než se ke svému prutu dostal, ryba mu stihla projet nějakou vázkou a vyřízla se. Asi hodinu po těchto prvních dvou záběrech mi přišel opět na Kraba pěkný šupináč, u něhož se váha zastavila na 12,5kg. Další záběry se střídaly a ke slovu se přihlásil i námi velmi oblíbený Salmon Infinity a začal dotahovat náskok Kraba.

Další den ráno se mi povedl po dlouhé době „double“, což na svazových vodách není úplně běžnou záležitostí. Přes den jsem musel odjet domů něco dělat, ale po večerním návratu netrvalo dlouho a záběry začaly opět chodit. Většina ryb byla sice menší váhové kategorie, ale počet nám to bohatě vynahrazoval a tak jsme si to velice užívali. Naše taktika byla naprosto jednoduchá. Nekrmit a používat pouze menší PVA s několika kuličkami boilies, přímo k montáži.

V neděli ráno, když jsem si vařil kávu, mi přišel na prut s Krabem razantní záběr. K prutu jsem se dostal rychlostí blesku a už cítil tah ryby. Miky se mě ptal, zda mám vázku, jelikož kapr se pohyboval jen velmi pomalu proti proudu. Během zdolávání měl i Miky záběr a kapra tentokrát úspěšně zdolal. Tou dobou jsem i já už nesl na podložku kapra a věděl, co jsem chytl. Moje ryba byla splněný sen a to krásně rostlý „řádkáč“, kterého jsem si pojmenoval „Šedivák“ podle jeho zbarvení. Pocit kapraře, pokud uloví takto výjimečnou rybu, se jen těžko popisuje a každý, kdo kapry chytá, se jistě do mé role umí vžít. Moje radost byla umocněna i tím, že jsme si s Mikym po osmi letech společného chytání vyfotili regulerní“double“.

Děkuji Sv.Petře ... :-))

 

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 18.10.2012 10:24 | 
Přečteno: 3000x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.