Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Pololetí

PololetíMáme tady půlku roku a s tím spojené prázdniny a léto. Toto období nemám příliš rád, jelikož díky pěknému počasí je u vody mnoho rybářů a ryby jsou vzhledem k teplému počasí letargické k předkládaným nástrahám.

Ovšem stejně mi to nedá, abych aspoň v omezené míře k vodě nejezdil. Během posledních týdnů jsem strávil u mojí oblíbené řeky několik nocí, které byly zejména ve znamení kaprů s váhou do deseti kil. Velikost ovšem nahrazovalo množství a tak si nemám moc na co stěžovat.

Před zhruba dvěma měsíci se mi do ruky poprvé dostala novinka Pinky, kterou letos intenzivně testujeme.  Toto boilies výrazné červeno-růžové barvy s nasládlou chutí a vůní mi hned první noc přineslo pěkného kapra s váhou kolem 12 kilo. Od té doby nechybí na žádné mojí výpravě a kaprů na něj mám ulovený již nespočet.

Letošní začátek a dosavadní průběh léta je trochu výjimečný zejména extrémními výkyvy počasí a průtoku v řece, kde chytám. Nejprve jsem se potýkal se silnými povodněmi, které mě na nějakou dobu od ryb odřízly. Nyní zase panují silná vedra, kdy jsou kapři k nástrahám značně letargičtí a průtok řeky je naopak pod průměrem, což způsobilo změnu jejich obvyklých tras.  Ovšem, jelikož si člověk počasí nevybere, musíme se s tím nějak poprat.  Při zvýšeném průtoku jsem se zaměřil na lov v příbřežních partiích s malým množstvím krmení. Tato taktika mi přinesla několik pěkných kaprů a neskutečné záběry, které kapři na krátkou vzdálenost byli schopni udělat. Nyní, když je v řece málo vody se ryby snažím intenzivněji hledat a zkouším proto různá místa a způsoby prezentace nástrahy. Na poslední výpravě jsem docílil záběrů jedině pomocí krmného kyblíku a vařeného partiklu. Chytal jsem tedy přesně v místě lokálního zákrmu a díky tomu jsem pár kaprů k záběru přemluvil.

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

Vydáno: 8.8.2013 14:57 | 
Přečteno: 2289x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.