Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

Jarní překvapení

Jarní překvapeníKvětnový pracovní týden rozdělil svátek a byl by hřích toho nevyužít a neprodloužit si víkend. V práci mi povolili dovolenou a já celý nedočkavý snoval plány, jak vše zaonačím a jak si zachytám. Brzké jaro mi víkendy zaplnili rodinné povinnosti a tak jsem se těšil jako malý kluk.

V úterý jsem si zavelel odjezd a jel směrem ke své milované řece. Byl jsem plný optimismu, ale o ten jsem při příjezdu k vodě lehounce přišel. Zdálo se, že podobný nápad s volnem si vzalo do hlavy víc lidí, takže moje oblíbená místa byla již obsypána jinými rybáři. Co teď? Nezbylo, než se vydat podél řeky a hledat nějaké jiné místo, které by bylo, díky celkem vysokému průtoku a velkému množství zetlelých trav a jiného nepořádku, alespoň trochu chytatelné. Po několika kilometrech jízdy podél řeky a několika peripetiích s bahnem na cestách se mi jedno místo povedlo najít. Řeka tam vykružovala zatáčku, takže proud se tlačil vně a na mé (vnitřní) straně se tvořila tišina s podstatně menším proudem než na druhé straně. Blížil se večer a tak jsem rychle vybalil a dal se do přípravy prutů.

Na jeden prut jsem nastražil 18mm mraženku v příchutí Stinky a na druhém prutu jsem stejnou kuličku doplnil o plovoucí Capr Nuggets v přichuti Banán. Obě montáže jsem dozdobil PVA punčoškou s Method mixem, který jsem zalil Liver Activem v příchuti Liver/Garlic.  Pruty jsem nahodil pár metrů od břehu a kolem montáží naházel hrstku boiliesu.

První kapr ochutnal Stinkyho následující den odpoledne  a utvrdil mě v přesvědčení, že jsem místo zvolil dobře. Šlo o 11,3kg těžkého šupináče ve výborné kondici.

Při bližším prozkoumání protějšího břehu jsem našel místo, kde proud obtékal křoví a za ním se vytvořila malá tišina. Rozhodl jsem se tohoto prostoru využít a navečer, kdy už nehrozila lodní doprava, jsem  na toto místo vyvezl jeden prut. Protože díky vysokému průtoku nebylo možné vést vlasec vodou, použil jsem trollingový klips, který jsem připevnil k pařízku vrby a vlasec k němu vedl vzduchem. Místo se mi velice líbilo, byla v něm malá hloubka, prakticky nulový proud a tak jsem doufal, že se zde ryby budou krmit.

Se setměním přišla na vyvezený prut táhlá plynulá jízda. Přisekl jsem a kapr se okamžitě pustil dolu po proudu. Cítil jsem, že by se mohlo jednat o větší rybu a tak jsem ho opatrně zdolával, až jsem ho navedl do podběráku. Srdce se mi sevřelo radostí!! Šlo o nádherného řádkám ve skvělé kondici, kterého váha ocejchovala číslicí  15,2 kg. Měl jsem z této ryby přímo obrovskou radost. Stinky opět ukázal svou sílu!

Následovalo ještě několik ryb menších velikostí, pár tloušťů, kteří se také rozhodli přikrmit a byl zde pátek, čas přesunu na Sraz Infinity teamu, ale to už je jiná kapitola… 

Za Mafáky a  Infinity team 

Mirek „Miky“ Gabriel

Vydáno: 18.5.2013 9:06 | 
Přečteno: 2730x | 
Autor: Miky
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.