Kategorie: Všechny články a videa, Výpravy k vodě

14 dní na řece

14 dní na řeceJe tomu pár dní co jsme se s parťákem Mikym vrátili z dovolené, kterou jsme vzhledem k Mikyho zaměstnání museli mít naplánovanou dlouhodobě dopředu. Rozhodli jsme se jí strávit na řece, v místech, kde ji dobře známe.

        K vodě jsem dorazil dva dny před příjezdem Mikyho, ale podle zpráv, jež se ke mně dostaly, ryby příliš nespolupracovaly. Měl jsem s sebou boilies Salmon, Stinky a na testování kraba a ananas-BA. Poslední dva zmíněné druhy boilies jsou připravované novinky na příští rok. Díky vytrvalému krmení boiliesem a peletami, které jsem dávkoval v menším množství pravidelně několikrát denně, se mi povedlo začít dělat záběry od kaprů. Krmil jsem zejména krájeným boilies a to jedno místo čistě salmonem s peletami salmon a na druhém místě jsem ke krmení užíval směs všech boilies a směsí pelet různých druhů, které jsem pro zvýšení atraktivity ještě boosteroval.

        První se projevil, podle očekávání, prut, ke kterému jsem krmil směsí boilies a boosterovaných pelet, pěkný kapřík zabral na ananas-BA. Druhý prut se salmonem na sebe nenechal dlouho čekat a přinesl pěkného kapra s mírami 93cm a 14,1kg. V následujících dnech se úspěšnost prutů vyrovnávala a střídavě přicházely záběry od kaprů do deseti kilo. Bohužel v dalších dnech aktivita kaprů postupně poklesla až k naprosté nule a tak jsme po čtyřech dnech bez kontaktu s rybou zvolili přesun na nové místo.

       Změna místa nám vlila novou sílu do žil. Následující dny mi opět začaly postupně chodit záběry od kaprů. Ryby byly bohužel menší váhové kategorie, kolem osmi kil, ale vzhledem k tomu, že podle zpráv nikdo v našem okolí nebyl úspěšný, jsem byl rád za každý záběr. Do konce výpravy se mi sice již nepovedlo chytit nic většího, ale pravidelnými záběry jsme v danou chvíli byli nejspíš nejúspěšnějšími na daném úseku.

       Výpravu poznamenalo prudké ochlazení vody z 22 ⁰C na 15 ⁰C. Toto ochlazení způsobilo, že ryby přestaly reagovat na předkládané nástrahy a počet záběrů rapidně poklesl. Díky kvalitním nástrahám se mi ovšem povedlo i v tomto nepříznivém počasí docílit určitého množství záběrů a s výsledkem jsem spokojen. Nejúspěšnější nástrahou byl bezesporu Salmon Infinity a novinka pro příští rok Krab.

 

Za Mafáky a  Infinity team  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

 

Vydáno: 17.10.2012 21:51 | 
Přečteno: 3184x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.