Kategorie: Všechny články a videa, Testy a recenze

Příprava na sezonu

Příprava na sezonuAsi jako každý rybář i já si krátím dlouhé zimní chvíle přípravou na další sezonu. Tuto přípravu začínám vybalením veškerého vybavení a jakousi inventurou.

 

Postupně procházím všechny krabičky a rovnou si zapisuji věci jež mi dochází ( háčky, olova, pletenky ) seznam se vždy rychle prodlužuje.
Hned jak mám seznam sepsaný, přistoupím k mé nejmíň oblíbené činnosti a tou je „hygiena" vezmu pruty, navijáky, stojan, tašky atd., prostě vše co je za celou sezonu zašpiněno a pokouším se výbavě vrátit opět zašlý lesk a mohu svědomitě říct, že to není tak lehké.
Hlavní část zimní přípravy je však nákup chybějící výbavy, ale nikdy si nepomůžu a přikoupím i něco navíc ( třeba letos jsem zainvestoval do lepší podložky a váhy ). V dnešní době je hlavním „problémem" přesycenost trhu a dá se říct, že od jednoho výrobku existuje mnoho variant, jak cenových, tak zejména materiálových. Abych se v nabídce orientoval spoléhám hlavně na recenze, které získávám zejména komunikací s kolegy, buď osobně, nebo na internetových fórech. Internet je mocnou zbraní, jelikož během chvíle je možno projít obchody prakticky z celé republiky. Této výhody rád využívám a mnoho věcí z mé výbavy je kupováno přes internet. Jediné na co se nesmí zapomenout do nákupu prokalkuloval i dopravu a nebo nakupoval v akcích, kdy je často doprava zdarma.
V poslední době nakupuji i v nerybářských obchodech, které za lepší cenu nabízí buď stejnou, nebo i lepší kvalitu. Například v modelářském obchodě jsem koupil malou brusku jež se perfektně hodí na zabrušování protihroů a nově i digitální váhu. Výborně se nakupují i suroviny k výrobě boilies např. rybí moučka se mimo rybářských obchodů dá nakoupit i jako krmivo pro domácí zvířata.
Na závěr bych svoje zkušenosti shrnul a to do jedné věty. Vyberte si co se vám líbí, poraďte se zda s tím nemá někdo již zkušenost, pak si vyberte nejlevnější obchod, porovnejte s cenami ve vašem okolí a posléze kupte.

 

Přeji mnoho úspěchů v nové sezóně a Petrův Zdar !!!

Vydáno: 5.2.2009 21:24 | 
Přečteno: 3379x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.