Kategorie: Všechny články a videa, Testy a recenze

Podložky

PodložkyKdyž se k rybě chci chovat šetrně nazývat se vyznavačem metody Chyť a Pusť, musím odháčkovávací matrace používať. Stejne jako si nedokážu představit lov ryb bez prutů, dnes už si neumím představit, že pro bych na kapry vyjel bez podložky.

Vždy tomu tak nebylo. Když jsem začínal podložka byla věc naprosto neznámá, ale i tak jí člověk využíval PŘI Každé výpravě. Jak to? Galerie: rybu úspěšně zdoláte na 90% stejne Musíte úlovek nekam položit, Takže aniž bych o tom uvažoval, jsem využíval přírodní podložku Nejlépe na trávu. Samozřejmě, ne vždy byla tráva v mém okolí, Takže ryba Často skončila na písku, Nebo ušlapané ZEMI, většinou ji od podkladů odděloval jen podběrák, aby nebylo opravdu na nejvhodnější. V době, kdy jsem se začal specializovat jen na lov kaprů, jsem asi jako každý nabíral nové a nové informace, žádné podložka Prvních byla jedna z věcí, kterou jsem vyčetl pořídil. Nejdříve, Kvůli nedostatku peněz, jsem s kamarádem vyrobil podložku, nebylo to ideální, ale účel to jistě Míry plnila. Jak jsem podložku používal, začal jsem zjišťovat, že pro Důležitá je moc, zjišťoval jsem úskalí Jež jsou Potřeba vyresit, podložka Aby pokryla všechny funkce Jež od ní ocekavam.

 


 

Tento typ podložky Byl mou první, podložka plnila sice funkcí, ale Měla Několik velkých nedostatků Jež jsou pro lov kaprů fatální.

          1)byla moc malá

         2)se na ní nedržela voda

         3)neunesla kapra ve vodě

        4)kapr se v ní Nedal hnízdo

        5)absolutně nepokryla nerovnosti terénu

 

Da se rict, že pro tento "ekonomický" typ podložky je naprosto nevhodný pro lov velkých kaprů. Jedinou funkcí, Jež plní oddělení ryby je od Země, ale to bez jakéhokoli Komfortu, jak pro Lovce, tak pro rybu samotnou Galerie: ryba rozhodne se hnout , stejne Téměř vždy skončí na zemi, proto tuto podložku nedoporučuji. Její Využití vidím jen PŘI lovu na feeder ", plavanou, muškaření a nebo lov dravců, protoľe je lehká skladná.

 


 

Tento typ podložky je již mnohem vhodnější. Matrace je větąinou vyplněna silikonovými kuličkami, ale Použít se dají i jiné materiály. Podložka poměrně dobře vykrývá jemné nerovnosti terénu, drží v ní malé Množství vody PŘI pravidelném polévání ryby není žádný problém. Podložky se dělají v dost velké velikosti (cca 120x80cm víc) tím pokryjí Většinu kapřích pokusů o útěk. Mají docela slušnou nosnost ve vodě, Takže se dají dobře využiť i PŘI focení ryb V jejich živlu. Nevýhodou je velikost PŘI složení po delším Používání Snadno se plní vodou pak i dlouho schnou. Cenové jsou trochu výš jak typ o kterém jsem psal předtím, ale kvalitou Zcela kompenzují tuto vyšší cenu.

 


 

Posledním typem se zmíním o Které jsou tzv.. "Bazénky", je to asi vrchol podložek, zabezpečují i Jediný Nedostatek matrací popsaných výše možnost odskočení na ryby. Bazének má všechny klady bezpochyby bude jeho obliba stoupat. Jedinou nevýhodou mimo vysoké ceny je horší Využití PŘI focení s rybou ve vodě.

 

 

 

 

 

 

Podložek je na trhu široká škála já zde Udělal Takový základní průřez Touto nabídkou. Pokusil jsem se shrnout nedostatky těchto základních typu snad si každý vybere tu svoji. Sám vlastním druhý popsaný typ, Galerie: lovím na místě, kde je strmý terén podložku umístím do člunu, tím vlastně vytvořím "bazének" odkud ryba nemůľe vyklouznout.

Chovejte se k rybám šetrně ony vás odmění krásnými zážitky!

Ryba není jen kus masa!

Vydáno: 7.2.2009 21:04 | 
Přečteno: 2976x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.