Kategorie: Všechny články a videa, Srazy a setkání

CarpShow Moravia 2009

CarpShow Moravia 2009 Zvoní budík, je pátek 9.ledna 5 hodin a já se probouzím do mrazivého rána. Oblékám se a snídám, pořád přemýšlím jestli jsem si něco nezapomněl doma. Tlačí mě čas a tak uznávám, že mám asi vše a odjíždím směr Praha a čekající práce. Parťák Miky se, kterým na CSM2009 jedu tou dobou jde spát z noční šichty. Práce mi utekla jako voda, asi nervozitou jak vše bude probíhat. Už jsem u Mikyho, dám si kafe, naložíme věci do auta a vyrážíme směr Břeclav.

 Cesta je dlouhá, avšak krátíme si ji příjemnou debatou o kaprech a tom co jsme spolu prožili minulou sezónu a co bychom chtěli zažít v sezóně letošní. Krajina se kolem nás jen míhá anám už se objevuje město Břeclav. Přejíždíme řeku Dyji a přesně podle návodu se dostáváme až ke kulturnímu domu. Netrvá dlouho a dorazí i kluci z Ostravské party a tak se jdeme ubytovat, aby mohl začít večerní program.

Vracíme se ke kulturnímu domu, kde již svůj „arsenál" vyndává z aut Jaroslav Kučera, trochu se zapojíme a za chvíli je auto vyložené, máme všichni hlad a tak se informujeme, kde se dá najíst a napít. Nakonec jdeme do čínské restaurace, asi že byla nejblíže, jídlo nebylo špatné, mírně pikantní ( Marimu bylo aspoň teplo ). Zábava poté probíhala na místním boulingu, kde jsme strávili prakticky celý zbytek večera. Spolkaři měli schůzi a tak jsme si zatím s klukama dali pár her, trochu se popíjelo a v devět hodin jsme se přesunuli ke stolu a hrát začali kluci a dáma ze spolku. Zábava a celková atmosféra byla již od našeho příjezdu naprosto pohodová a přátelská. Proběhlo mnoho debat a diskusí, snad o všem co se kaprařiny týká ať již s klukama z Ostravy, nebo ostatními třeba delší debata s Ferdinandem Svítkem jež pro mě byla velice zajímavá. Večer byl sice dlouhý, ale utekl jako voda. Sobotní program proběhl v duchu zajímavých přednášek, setkání s přáteli, navazování nových kontaktů a prohlídky prodejní expozice plné vybavení, doplňků, ingrediencí na výrobu boilies, bylo zde zastupeno většina českých i zahraničních značek rybářského vybavení. Hodně nás potěšilo, že jsme se po dlouhé době viděli kluky z CzechCarpu a Zoro CarpTeamu ze Slovenska. Kluci z ČMKS představili své projekty na následující rok, velmi zajímavá byla přednáška anglických kolegů, kteří nám popsali současné trendy kaprařiny v Anglii, vázání nových uzlů a představili nové materiály na výrobu návazců. Závěrem bychom chtěli moc poděkovat organizátorům ( Českomoravský kaprařský spolek ) za skvělou atmosféru a organizaci, jež je jistě stála mnoho úsilí a spoustu volného času a už se těšíme na další ročník

 

Za Mafáky  Štěpán „Fosgen“ Cigánek

Vydáno: 2.2.2009 20:45 | 
Přečteno: 3360x | 
Autor: Fosgen
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.