Zdroj: http://mafaci.cz/vypravy-k-vode/jedna-noc  •  Vydáno: 13.4.2014 12:29  •  Autor: Fosgen

Jedna noc

Jedna nocLetošní jaro je doprovázeno nadprůměrnými teplotami a tak oproti loňsku sezóna začala podstatně dřív. Bohužel mám díky svému pracovnímu vytížení, na ryby zatím pouze pramálo času.Minulý víkend jsem si uvolnil zhruba 20h na to abych se podíval k vodě. Volil jsem mezi několika fleky na své oblíbené řece, kde bych byl ovšem jen s Peggynou sám anebo uvažoval, že přijmu pozvání na jezero Borek.

Krásné letní počasí, které celý týden panovalo se ve chvíli, kdy jsem měl na ryby vyjet, změnilo a předpověď hlásala několikadenní vytrvalý déšť. Po pravdě jsem začal přemýšlet, jestli to neodpískám a nezůstanu v teple a suchu doma. Touha vytáhnout si nějakou tu „šupinu“ byla, ale silnější a tak jsem se vydal na cestu. K jezeru jsem dorazil, když se akorát začal spouštět déšť a tak hned po přivítání s kamarádem proběhla rychlá vybalovací akce bez zbytečného přemýšlení. Vzhledem k tomu, že jsem na tomto jezeře před tím nikdy nechytal a neměl jsem tak žádné zkušenosti ani tipy kam montáže umístit, zvolil jsem prostou taktiku a každý prut hodil do jiné vzdálenosti od břehu. Jako nástrahu jsem nejprve zvolil Kraba v pastě a Pinkyho v pastě se stejnojmenným pop-up.

První záběr přišel chvíli po setmění na Pinkyho, ale rybu se mi nepodařilo zdolat, tipuji, že se jednalo o cejna. Další záběry následovaly v průběhu noci. Prvním uloveným kaprem byl hezký zhruba 11kg těžký šupináč, který zabral na Kraba s Ananasovou Nuggetou. Tohoto kapra jsem si rychle v dešti vyfotil a po vypuštění opět vše připravil a nahodil stejným způsobem. K nástraze obalené v pastě jsem vždy přidal malou PVA punčošku s čtyřmi půlkami boilies a několika půlenými měkčenými peletami. Tato kombinace mi dobře fungovala a na podložku se do rána podívali ještě dva menší kapři mezi 8mi až 10ti kilogramy a u břehu jsem vyháčkoval několik cejnů.

Během této výpravy na pro mě neznámou vodu jsem zdolal na Kraba opět několik hezkých ryb a i přes nepřízeň počasí hodnotím tuto výpravu velice pozitivně. Doufám jen, že příště nebude tolik pršet Smile

Za Mafáky a  Infinity team 

Štěpán „Fosgen“ Cigánek